dot Strona Główna   dot Zapytanie   dot Forum   dot Kontakt   dot Dodaj do ulubionych
ddd deratyzacja dezynsekcja dezynfekcja

Dezynsekcja

Dezynsekcja nazywamy zwalczanie szkodliwych owadów latających (muchy, osy, szerszenie, komary), biegających (karaczany, prusaki, wszoły, pchły, mrówki) oraz magazynowych (wołki, trojszyki rozkruszki).

Dezynsekcje wykonujemy róznymi metodami:
- chemiczna
- biologiczna
- fizyczna
- mechaniczna

Dezynsekcja chemiczna przeprowadzana jest różnego rodzaju środkami chemicznymi w zależności od sytuacji. Dezynsekcją jest również wyłapywanie owadów za pomocą lepów wyposażonych w atrakant pokarmowy wabiący określony gatunek owadów. Zwalczanie owadów może odbywać się również za pomocą lamp owadobójczych w którym elementem wabiącym jest światło UV.

Pamiętajmy jednak, że zabieg chemiczny jest ostatecznością. Prostszym i bezpieczniejszym sposobem jest zapobiegać niż zwalczać owady.

Są nieprzyjemne i uciążliwe. Karaluchy i prusaki w dogodnym środowisku łatwo się rozmnażają, szybko się przemieszczają i mogą występować w dużych ilościach.
Zanieczyszczają artykuły żywnościowe, sprzęt do produkcji żywności i całe środowisko w którym przebywają. Obecność karaczanów powoduje charakterystyczny zapach wytwarzany przez odchody, wydzieliny gruczołów i martwe owady.
Mogą przenosić organizmy chorobotwórcze. Karaluchy są potencjalnymi nosicielami chorób, np. czerwonki, nieżytu żołądka i jelit, gruźlicy, duru brzusznego, choroby Hainego-Medina, itp.
Wywołują alergie. Owady i ich odchody mogą powodować reakcje alergiczne, zwłaszcza u osób wrażliwych, w tym u astmatyków.
Kiedy należy zwalczać karaczany? Zwalczanie karaluchów i prusaków polega na ciągłym kontrolowaniu i polepszaniu warunków higienicznych i odpowiednim stosowaniu właściwych środków owadobójczych

DDD partnerzy
DDD ankieta
Naszą witrynę
odwiedzono już:
1839327 razy.

Jakiego rodzaju usługi najbardziej Cię interesują?
Deratyzacja
Dezynsekcja
Dezynfekcja
Fumigacja

Ostatnia aktualizacja:
09/04/2006
Copyright by DDD Grzonkowski 2005        projekt i wykonanie lifeweb.pl